Folia poliolefina i manometry wzorcowe. Czy znasz już te produkty…?
Wielokrotnie na naszej stronie przedstawialiśmy Wam ciekawe produkty, warte opisania. Wszak wiadomo, że poszerzanie horyzontów i poznawanie kolejnych interesujących możliwości jest w naszym interesie. Dziś więc wpis o następnych rozwiązaniach, wpływających na nasze życie. Słowo o folii poliolefinowej i manometrach.
Folia – poliolefina, poliolefinowa
Obie nazwy tego produktu funkcjonują równorzędnie. Czy wiesz, o jakiej folii mowa? Folia poliolefina to nic innego jak pięciowarstwowa wytrzymała folia termokurczliwa. Wykorzystywana jest nie od dziś do pakowania produktów o regularnych i nieregularnych kształtach. Pod wpływem ciepła (zgrzania) folia poliolefina ulega skurczeniu, przez co staje się zupełnie nieprzepuszczalna, a więc pakowane w nią produkty są zapakowane hermetycznie. Dotyczy to głównie produktów spożywczych, ale nie tylko! To świetny sposób, by zapakować, na przykład, prezent.
Folia poliolefinowa to alternatywa dla folii PVC. Jest w pełni przetwarzalna, dlatego wpływa pozytywnie na nasze środowisko. Pełni funkcje ochronną, zachowując również walory estetyczne opakowania. Charakteryzuje się wysoką przeźroczystością, a także połyskiem, do tego nie posiada typowego dla folii PVC zapachu, nie wpływa również na smak. To dlatego opakowany produkt nie przejmuje ani smaku, ani zapachu folii. Jest w stu procentach bezpieczna dla zdrowia i środowiska naturalnego, ponieważ przy jej zgrzewaniu nie produkują się żadne toksyny. Jeśli więc szukasz sposobu, by pakować w coś żywność bądź… właściwie cokolwiek, folia poliolefinowa to najlepsza z możliwych możliwości!
Do czego służą manometry wzorcowe?
Kolejnym produktem, o którym postanowiliśmy dziś napisać, są manometry precyzyjne wzorcowe. Nie tylko w laboratoriach, ale również zakładach przemysłowych (oraz gospodarstwach domowych, w których pojawia się chociażby butla z gazem) jedną z najważniejszych wielkości, które należy kontrolować, jest ciśnienie. Urządzeniami pomiarowymi, które stosuje się, by sprawdzić, czy zakres ciśnienia jest prawidłowy, są właśnie manometry wzorcowe. Czy wiesz, że muszą być one wzorcowane w regularnych odstępach czasu, by automatyk instalujący mógł upewnić się, że zachowują swoje parametry metrologiczne? Manometry to analogowe wskaźniki ciśnienia wyposażone we wskazówkę i skalę ciśnieniową (choć popularne są również manometry cyfrowe). Aby odpowiednio je zainstalować, należy wziąć pod uwagę aż dwadzieścia punktów! Tylko niektóre z nich to: różnica wysokości, poziom zanieczyszczenia, użycie odpowiedniej siły przy dokręcaniu czy dobranie odpowiedniej pozycji montażowej. To sprawia, że potencjalnie proste w obsłudze urządzenie, które spotkać możemy przy chociażby kuchennej butli z gazem, staje się prawdziwym wyzwaniem dla każdego automatyka przemysłowego.
Mamy nadzieję, że nas wpis okazał się interesujący. Szczerze zachęcamy do sprawdzania nowości na naszej stronie; w kolejnych wpisach pojawią się następne przykłady i ciekawostki dotyczące standardowych, acz, interesujących elementów naszego życia codziennego. Zapraszamy!